თბილისის ფეხბურთის ფედერაცია

 

 

        

  თბილისის ფეხბურთის ფედერაცია

         Tbilisi Football Federation

22.09 13:00 მეორე ლიგის IV ტურის კალენდარული მატჩები

23 სექტემბერი, სამშაბათი

 "ლიახვი" აჩაბეთი - "35 სკოლა" თბილისი 2 - 1  

 "ჰერეთი" ჭაბუკიანი - "არაგვი" დუშეთი 0 - 1

 "სასკო-2" ტიფლისი - "ალაზანი" გურჯაანი გადაიდო 

  24 სექტემბერი, ოთხშაბათი 

"ალგეთი XXI" თბილისი - "სამეფო" თბილისი 12:00 სტადიონი - შატილი (ხელოვნური საფარი)

"ივერია" ხაშური  - "მარკ სტარსი" თბილისი 16:00 სტადიონი - ჯ. ზეინკლიშვილი, ქ. ბორჯომი (ხელოვნური საფარი)

"აბული" ახალქალაქი - "კახეთი" თელავი 16:00 სტადიონი - ახალქალაქის ცენტრალური (ბუნებრივი საფარი)

 "მეტალურგი-2" რუსთავი - "ივერიონი" თბილისი 16:00 სტადიონი -  რუსთავის ცენტრალური (ხელოვნური საფარი)

25 სექტემბერი, ხუთშაბათი

"დურუჯი" ყვარელი - "ლიახვი" ცხინვალი 16:00 სტადიონი -  ყვარლის ცენტრალური (ბუნებრივი საფარი)

 დისკვალიფიცირებული - ხაჩატრიან ანდრანიკ - "აბული" ახალქალაქი.

 

სატურნირო  მდგომარეობა 

   N

გ უ ნ დ ე ბ ი

1.

არაგვი  დუშეთი

4

3

0

1

10-2

9

2.

მარკ  სტარსი  თბილისი

3

3

0

0

8-4

9

3.

აბული  ახალქალაქი

3

2

1

0

7-2

7

4.

მეტალურგი-2  რუსთავი

3

2

0

1

12-5

6

5.

ლიახვი  აჩაბეთი

4

2

0

2

10-5

6

6.

ალაზანი  გურჯაანი

3

2

0

1

8-7

6

7.

ჰერეთი  ჭაბუკიანი

4

2

0

2

3-6

6

8.

ლიახვი  ცხინვალი

1

1

0

0

1-0

3

9.

კახეთი  თელავი

2

1

0

1

1-1

3

10.

ალგეთი XXI   თბილისი

3

1

0

2

1-3

3

11.

დურუჯი  ყვარელი

3

1

0

2

10-13

3

12.

35 სკოლა  თბილისი   

4

1

0

3

8-14

3

13.

ივერია  ხაშური

3

1

0

2

1-11

3

14.

ივერიონი  თბილისი

2

0

1

1

2-3

1

15.

სამეფო  თბილისი

2

0

0

2

5-8

0

16.

სასკო-2   ტიფლისი

2

0

0

2

0-3

0

 

17.09.2014 23:45 ელიტ ლიგა იწყება!

20 სექტემბერს სტარტს იღებს ელიტ ლიგის 2014/15 წ.წ. გათამაშება 1998,1999,2000 და 2001 წლებში დაბადებულ მოზარდებს შორის,ასევე იწყება მ.მესხის (უმცროსი II) სახელობის გათამაშება,სადაც მონაწილე ათი გუნდი სამ წრედ გამართავს პაექრობას.

პირველი ტურის მატჩების ანონსი იხილეთ შესაბამის გრაფებში,რაც შეეხება ელიტ ლიგისა და თბილისის ლიგის სხვა ასაკის ჩემპიონატებს, ერთი კვირის ინტერვალში დაიწყება.  

16.09.2014 10:10 მეორე ლიგის თასის გათამაშება 1/8 ფინალი

18 და 19 სექტემბერს სტარტს იღებს საქართველოს ეროვნული ჩემპიონატის მეორე ლიგის ცენტრალური ზონის რამაზ შენგელიას სახელობის რიგით მეოთხე თასის გათამაშება.

   1/8 ფინალის პირველი თამაშები 

 

18 სექტემბერი, ხუთშაბათი 

"დურუჯი" ყვარელი - "ალაზანი" გურჯაანი 1 - 2 

 

19 სექტემბერი, პარასკევი 

"ლიახვი" აჩაბეთი - "ალგეთი XXI" თბილისი 6 - 2

"კახეთი" თელავი - "ჰერეთი" ჭაბუკიანი 2 - 1

"35 სკოლა" თბილისი - "ივერიონი" თბილისი 1 - 1

"ივერია" ხაშური - "ლიახვი" ცხინვალი 1 - 2

 

დისკვალიფიცირებულები: ბერიაშვილი ილია - "კახეთი" თელავი.  ხაჩატრიან ანდრანიკ - "აბული" ახალქალაქი. ლომსაძე ამირანი, მელაძე დარვინი - "ივერიონი" თბილისი. 

16.09.2014 10:00 მეორე ლიგის II ტურის გადადებული მატჩი

19 სექტემბერი, პარასკევი

"მეტალურგი-2" რუსთავი - "სამეფო" თბილისი 5 - 3   

  

სატურნირო  მდგომარეობა 

   N

გ უ ნ დ ე ბ ი

1.

მარკ  სტარსი  თბილისი

3

3

0

0

8-4

9

2.

აბული  ახალქალაქი

3

2

1

0

7-2

7

3.

მეტალურგი-2  რუსთავი

3

2

0

1

12-5

6

4.

არაგვი  დუშეთი

3

2

0

1

9-2

6

5.

ალაზანი  გურჯაანი

3

2

0

1

8-7

6

6.

ჰერეთი  ჭაბუკიანი

3

2

0

1

3-5

6

7.

ლიახვი  აჩაბეთი

3

1

0

2

8-4

3

8.

ლიახვი  ცხინვალი

1

1

0

0

1-0

3

9.

კახეთი  თელავი

2

1

0

1

1-1

3

10.

ალგეთი XXI   თბილისი

3

1

0

2

1-3

3

11.

დურუჯი  ყვარელი

3

1

0

2

10-13

3

12.

35 სკოლა  თბილისი   

3

1

0

2

7-12

3

13.

ივერია  ხაშური

3

1

0

2

1-11

3

14.

ივერიონი  თბილისი

2

0

1

1

2-3

1

15.

სამეფო  თბილისი

2

0

0

2

5-8

0

16.

სასკო-2   ტიფლისი

2

0

0

2

0-3

0

 

13.09.2014 17:00 მეორე ლიგის III ტურის კალენდარული მატჩები

14 სექტემბერი, კვირა

"კახეთი" თელავი - "სასკო-2" ტიფლისი გადაიდო 

"სამეფო" თბილისი - "დურუჯი" ყვარელი 2 - 3

"ალაზანი" გურჯაანი - "ივერია" ხაშური 5 - 0

  15 სექტემბერი, ორშაბათი 

"აბული" ახალქალაქი - "არაგვი" დუშეთი 2 - 1

"მარკ სტარსი" თბილისი - "ლიახვი" აჩაბეთი 2 - 1

"35 სკოლა" თბილისი - "ალგეთი"XXI თბილისი  0 - 1

"ლიახვი" ცხინვალი - "მეტალურგი-2" რუსთავი 1 - 0

"ივერიონი" თბილისი - "ჰერეთი ჭაბუკიანი" 1 - 2

 

 დისკვალიფიცირებულები: ბერიაშვილი ილია - "კახეთი" თელავი.  ხაჩატრიან ანდრანიკ - "აბული" ახალქალაქი. ლომსაძე ამირანი, მელაძე დარვინი - "ივერიონი" თბილისი. 

 

სატურნირო  მდგომარეობა 

   N

გ უ ნ დ ე ბ ი

1.

მარკ  სტარსი  თბილისი

3

3

0

0

8-4

9

2.

აბული  ახალქალაქი

3

2

1

0

7-2

7

3.

არაგვი  დუშეთი

3

2

0

1

9-2

6

4.

ალაზანი  გურჯაანი

3

2

0

1

8-7

6

5.

ჰერეთი  ჭაბუკიანი

3

2

0

1

3-5

6

6.

მეტალურგი-2  რუსთავი

2

1

0

1

7-2

3

7.

ლიახვი  აჩაბეთი

3

1

0

2

8-4

3

8.

ლიახვი  ცხინვალი

1

1

0

0

1-0

3

9.

კახეთი  თელავი

2

1

0

1

1-1

3

10.

ალგეთი XXI   თბილისი

3

1

0

2

1-3

3

11.

დურუჯი  ყვარელი

3

1

0

2

10-13

3

12.

35 სკოლა  თბილისი   

3

1

0

2

7-12

3

13.

ივერია  ხაშური

3

1

0

2

1-11

3

14.

ივერიონი  თბილისი

2

0

1

1

2-3

1

15.

სამეფო  თბილისი

1

0

0

1

2-3

0

16.

სასკო-2   ტიფლისი

2

0

0

2

0-3

0

  

მატჩების მსვლელობა იხილეთ ონლაინ რეჟიმში.